Pravý výlet pana Broučka do Měsíce

Tak a je tu další nášup mého oblíbeného čtení. Tuhle knížku mám obzvlášť ráda. Někteří třeba namítnete, že je to čtení ne moc snadné, ale mně se četlo luxusně. Fantazie s panem Broučkem pracovala jedna radost. Knížka je psaná krásnou, libozvučnou češtinou a o to mě čtení bavilo ještě víc.

Po zjištění, že i měsíčňané ovládají češtinu se pan Brouček uklidnil:

Český jazyk nevyhyne. Zanikne-li na zemi, na měsíci bude žít dál.

Jaké by to asi bylo vznést se ku Měsíci jako on? Vzít si rychlou půjčku, vylétla bych třeba raketou.  Koho bych tam asi potkala já? Myslím si, že každého z nás by asi potkalo něco jiného. Pana Broučka jako milovníka piva a dobrého jídla potkalo pouhé přičichání si ke květům místo jídla. Do koho bych se asi zamilovala nebo kdo do mě? Do pana Broučka Etherea a už hned měl soka měsíčňana  Hvězdomíra Blankytného, který ji miloval již 15 let! Pak přijde pan domácí Brouček a holka ztratí hlavu. Blankytný již se vrhal ze skály, ale pan Brouček nechápal, co by z té éterické holky mohl mít.

Pan Brouček na měsíci se svými uzenkami

Vytáhla bych také mezi básníky z kapsy párek a začal ho okusovat před jejich zraky? Omdleli by taky? Asi jo. J  Pokud by se každý mohl potýkat s protivami toho, s čím v životě „zápasí“ asi bych také měla hlad, ale z kapsy bych tahala tak jablíčko nebo banán.

Proč byl pan Brouček ponechán na pospas múzickým básníkům, koncertním mistrům a eterickým ženám? Viděla bych to jako protiklad vysedávání Na Vikárce s pivem a uzenkou. Každý by se přeci měl alespoň trochu věnovat vznešenějším bohulibostem.

A dostal on se vůbec pan Brouček z Měsíce domů? To víte, že dostal. Po vyznání lásky Ethereou, prchl, naskočil na pegase svého soka a ten s ním uháněl vesmírnou oblohou, až se po zásahu meteorem zřítil k zemi. A v tu ránu se pan Brouček probudil doma. K ránu byl narozen spící v jakési truhle a v pana strážníka nazýval panem Blankytným. Blekotal o procházce po Měsíci a nikdo z přítomných vůbec nic nechápal…

 

 

Reklamy

About the post

Nejoblíbenější knihy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: