Malý princ

Neumím si představit začít tento blog jinak než Malým princem. Tahle knížka je prostě magická a už při prvním čtení mi přirostla k srdci..

Příběh Malého prince, který touží po tom mít beránka jistě znáte. Jde o neopakovatelnou knížečku od Francouze Antoine de Saint-Exupéry, který příběh o malém človíčkovi vypráví z vlastní perspektivy a zároveň knížečku i ilustroval přenádhernými malbami.

Malý princ
Malý princ

A proč zbožňuju Malého prince?

Má krásný a lehký text, který je určen spíše dospělým než dětem, nejde totiž o pohádku, jak si většina myslí. Hned na začátku píše autor: „Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.“

Kromě toho se při čtení tak trochu zamyslíte nad životem a nad tím, jací my dospělí vlastně jsme. Tohle se Vám nestane u každé knihy..

Malý princ je k dispozici ve spoustě jazycích po celém světě (tuším okolo 220 jazyků). Pokud chcete zkusit i něco jiného než knihu, pak je k dostání i namluvené CD. A fanoušci se určitě už těší na chystaný film o Malém princovi. Já osobně se dost obávám, že film může nahradit knížku a rozhoduji se, jestli ho vůbec chci vidět. Mám totiž v hlavě a v srdci tu starou a dobrou verzi Malého prince a nechci o ni přijít.

A nakonec ještě pár mých oblíbených citátů:

„Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

„Netoužíme po věčnosti, ale nechceme se dočkat chvíle, kdy naše činy a věci náhle úplně ztratí smysl. V takové chvíli se ukáže prázdnota, jež nás obklopuje…“

„Nežijeme z věcí, ale z jejich smyslu.“

„Chceš-li porozumět lidem, přestaň poslouchat, co říkají.“

Reklamy

About the post

Nejoblíbenější knihy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: